50 GÜNDE LYS BİTER Mİ?

Evet bir YGS daha bitti.Peki şimdi ne olacak? Ne yapmalısınız? Bu sorunun cevabını yazının devamında bulacaksınız. 2017 YGS’NİN en çok konuşulanı ve sitem edileni silgi oldu. 1999’lu arkadaşların bu sene sınava giriyor olmasından mı kaynaklanıyor bilemiyorum 🙂 ama bu sene sınavdaki en rahatsız olunan değişiklik sınavda verilen kırtasiye seti içindeki silgi oldu. Almanyadan ithal edilen müthiş silgi için “Yanlışı silerken başka şıkkı işaretleyen silgi” olarak tanımlandı. Hatta işte silgi sitemi

Konulara gelince zaten matematiğin 1/3’ini oluşturması yetmiyormuş gibi bir de zorluğu ile öğrencilerin canını sıkan yine problemler oldu. Geçen sene 4 arkadaşı pide yemeye ve sinemaya gönderen ÖSYM ise kızları bırakıp bu sene Engine kek yaptırdı. Velhasılı kelam Matematik gerçekten zordu.

Eğer YGS puanı ile tercih yapmayı planlamıyorsanız işin asıl kısmı yine sizin elinizde. Bir an önce şu an var olan-varsa- olumsuz psikolojinizden kurtulup eğer daha önceden yapmadı iseniz hemen ders çalışma planınızı hazırlayıp çalışmaya başlamalısınız.

YGS Öncesi bir örnek program paylaşmıştık. Buyrun İşte size bundan sonrası için bir örnek program. Hem Sayısalcılar hem de Eşit Ağırlıkçılar için hazırladım. Acilen hazırlamam gereken kısım bunlar idi. Sözel için de en kısa zamanda bir program yayınlamaya çalışacağım.

LYS SAYISAL ÇALIŞMA PROGRAMI

LYS EŞİT AĞITLIK ÇALIŞMA PROGRAMI